Ředitelství silnic a dálnic obdrželo dopis od sdružení zhotovitelů, které buduje silnici I/11 Oldřichovice – Bystřice, ve kterém sdružení oznamuje odstoupení od smlouvy a přerušení prací. Důvodem je insolvence jednoho z členů. Nejedná se ovšem o vedoucího sdružení.

Jde o velmi překvapivý krok sdružení zhotovitelů. „Zhruba tři měsíce se zástupci vedoucí firmy ve sdružení jednáme s tím, že firma vznesla vyšší nároky, než jaké obsahuje smlouva o dílo. Tyto nároky ovšem nedoložili“, řekl generální ředitel ŘSD ČR Ing. Jan Kroupa. Sdružení firem zvítězilo ve vyhlášeném výběrovém řízení především nízkou nabídkovou cenou, kterou opakovaně obhajovalo jako reálnou.

 

Vedoucím ve sdružení firem je společnost MOTA-ENGIL, která působí na mnoha evropských trzích a byla dosud považována za solidního a spolehlivého zhotovitele. Na stavbě I/11 u Třince je dokončena zhruba polovina stavebních prací. Sdružení firem nedávno předvedlo první hotový úsek komunikace a minulý týden dokonce předložilo harmonogram prací k dokončení celé stavby.

 

„Naším cílem je především stavbu dokončit a tlačit na dokončení zakázky tak, aby skluz oproti původnímu harmonogramu byl pro řidiče minimální. MOTA-ENGIL je významná portugalská firma, proto se chci potkat i s portugalským velvyslancem v Praze“, říká ministr dopravy Dan Ťok. Stavba tohoto úseku silnice I/11 má kromě plynulosti a bezpečnosti provozu navíc velmi důležitý účel, a sice vyvést tranzitní dopravu z centra Třince.

 

Data o stavbě:

Hlavní trasa

délka: 6239 m

kategorie: S 24,5/100

plocha vozovek: 106 610 m²

počet stavebních objektů: 91

Projektant DSP: Mott MacDonald, SUDOP

Zhotovitel: Společnost pro výstavbu I/11 Oldřichovice – Bystřice (MOTA-ENGIL a SDS EXMOST)

Cena stavby dle smlouvy: 1 697 728 250 Kč (bez DPH)

 

 

Ing. Jan Rýdl 

tiskový mluvčí ŘSD Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.